В 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться з 21 травня по 16 липня, обов’язковою з 2021 року стане державна підсумкова атестація з математики.


Як складатимуть ЗНО з математики у 2021 році

  • школярі, які вивчали математику на стандартному рівні, матимуть на ЗНО 28 завдань та 150 хвилин на виконання;
  • школярі, які вивчали математику на профільному рівні, або на стандартному рівні, але планують за допомогою цього предмета вступати до вишу, матимуть 34 завдання, на виконання яких відведено 210 хвилин.

Тобто ті учні, які не планують вступати до вишу за результатами тесту з математики та не вивчали цей предмет на профільному рівні, можуть скласти сертифікаційну роботу з математики на рівні стандарту, і тоді вони отримають лише бал за ДПА.

Натомість школярі, які вивчали математику на стандартному рівні, але хочуть використати цей предмет під час вступу, отримають сертифікаційну роботу з математики із завданнями поглибленого рівня.

Які предмети треба складати на ДПА, а які на ЗНО

Обов’язкові предмети на ДПА: українська мова та математика, далі треба обрати історію України чи іноземну мову. Четвертим предметом може бути будь-який предмет на вибір учня.

Для ЗНО є 12 предметів на вибір випускника, які можна скласти. Обов’язкові лише українська мова та література або лише українська мова. Але вступник не може скласти більш ніж 5 навчальних предметів.

В УЦОЯО запевнили, що математика не є обов’язковим предметом для вступу на ЗНО, він обов’язковий лише для ДПА (тоді буде стандартний рівень і оцінка лише за 12-бальною шкалою).

Особливості ЗНО-2021 з української: роз’яснення УЦОЯО

На допомогу майбутнім учасникам зовнішнього оцінювання Український центр оцінювання якості освіти провів кілька вебінарів щодо особливостей сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури 2021 року.

У відеокоментарях висвітлено новації ЗНО з української й докладно проаналізовано виконання завдань демонстраційного тесту.

Нагадаємо, що випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО:

  • сертифікаційну роботу зукраїнської мови, яка міститиме лише завдання з української мови, (39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді);
  • сертифікаційну роботу зукраїнської мови і літератури, яка міститиме як завдання з української мови, так і з української літератури (24 завдання з української літератури та 39 – з української мови закритих форм з вибором відповіді та на встановлення відповідності, а також 4 завдання з української мови відкритих форм з наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання, які передбачають надання короткої письмової відповіді, та 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді).

Заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко розповіла про загальні особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та структуру сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури.

Кiлькiсть переглядiв: 755